Rady a tipy

Trocha praktické pomoci při natírání.


čti více ...

Přímý styk s pitnou vodou

Certifikované nátěrové systémy pro potravinářský průmysl.


čti více ...

Dvousložkové epoxydové barvy

Barvy s vysokou mechanickou odolností  a dlouhou životností.


čti více ...

Chlórkaučukové barvy

Vyznačuje se vysokou chemickou odolností.


čti více ...

 

 

Nabízíme nátěry a řešení jak vodou ředitelných a syntetických barev, tak i dvousložkových polyuretanů, epoxidových barev či jiné specializované individuální řešení přímo dle požadavku.

V současné době je v nabídce mnoho druhů barev, které se liší výslednými vlastnostmi nátěru. Obecně je lze rozdělit do dvou skupin: barvy ředitelné vodou a syntetické barvy s obsahem organických rozpouštědel.

Výběr vhodné barvy je závislý na cíli, kterého chceme dosáhnout. Rozdílné požadavky jsou na předměty v interiéru a exteriéru. Zatímco uvnitř požadujeme dokonalý povrch a vzhled, venku očekáváme dlouhodobou a spolehlivou antikorozní ochranu. Pokud od nátěru požadujeme zvýšenou odolnost vůči vysokým teplotám, např. v případě kamen, použijeme žáruvzdornou nátěrovou hmotu. U kovových předmětů se často setkáme s problémem koroze. Existují již barvy, které lze aplikovat přímo na zrezivělé povrchy. Ale i zde je vždy nutné alespoň částečně mechanicky kov očistit a narušit zkorodovaný povrch. Nesmí zde zůstat ani odlupující části starého nátěru. (Povrch nenarušujeme u zinkových povrchů, kde naopak natíráme až po vytvoření tenké vrstvičky kysličníku na povrchu – např. u okapů).

Pokud máme v plánu natírat ve venkovním prostředí např. vrata nebo plot, důrazně se doporučuje pracovat za vhodných povětrnostních podmínek. Silný vítr může odnášet kapičky barvy nežádoucím směrem (např. karoserie automobilu). Nevhodné jsou i vysoké teploty, které mohou způsobovat přeschnutí barvy a snížit tak kvalitu nátěru. Proto se jako optimální teplota pro natěračské práce uvádí 10–25 °C. Vlhkost vzduchu by přitom neměla přesáhnout 75 %. Nedoporučuje se tedy natírat bezprostředně po dešti, i přestože se zdá, že vše v okolí již uschlo.