FORTEKRYL podlahový lak je vodou ředitelný lak na bázi čistě polyuretanové pryskyřice (Lesk, Mat). Je určený pro nátěry dřevěných podlah, parket, nábytku v interiéru a dřevěných hraček. Vytváří nežloutnoucí nátěry s velmi rychlým zasycháním, vysokou odolností oděru a tvrdostí.  Vyhovuje hygienickým požadavkům na hračky a výrobky pro děti do 3 let.

FORTEKRYL podlahový lak se po dokonalém promíchání nanáší štětcem,  pneumatickým nebo vysokotlakým bezvzduchovým stříkáním, máčením ve 2–4 vrstvách na suchý, hladký a čistý podklad, zbavený mastných a voskových skvrn a pryskyřičných míst. Nátěry provádějte při teplotě podkladu a okolí v rozmezí 15-30 °C v časovém rozmezí mezi nátěry 2–4 hodiny. Pro první vrstvu je vhodné lak naředit 5–10 % vody. Po zaschnutí prvního nátěru je vhodné povrch lehce přebrousit jemným brusným papírem č. 220.

 

               

Jednosložkový 100% polyuretan. Je určen k profi nátěrům dřevěných parket, dřevěných podlah, obložení stěn, zábradlí, dveří, nábytku a podobně. Splňuje vyhlášku MZ ČR č. 84/2001 a 86/2011 Sb. - vhodný na výrobky pro děti do 3.let. Vytváří zcela dokonalé povrchy. Min. tvrdost: 50 % podle Per. Pochozí po 12 a více hodinách. Obsahuje UV filtr.

 

              

Lak je určen k lesklé povrchové úpravě předmětů ze dřeva pro použití v interiéru. PREMIUM U1019 dává houževnatý, tvrdý, vodou omyvatelný film, odolný běžným úklidovým prostředkům. Doporučujeme k nátěrům dřevěného obložení, dřevěného i proutěného nábytku, dřevěných podlahových ploch v domácnostech, vhodnost laku pro odolné povrchové úpravy dřevěných podlah, schodů a parket dokládá i atest na protikluznost podlah za sucha i mokra (norma ČSN 74 4507) i pro nátěry dětského nábytku a hraček (EN ISO 71 č. 3). U1019 je vytvrzován vzdušnou vlhkostí - netuží se, pokud není možno zpracovat celé balení najednou, je nutno lak přelít do čistého suchého obalu, důkladně vzduchotěsně uzavřít a na několik sekund převrátit dnem vzhůru (dojde k zalití a utěsnění případných skulin a sníží se nebezpečí znehodnocení laku).

 

               

Dvousložkový epoxidový lak pro lesklé (matné)  nátěry dřeva, dřevovláknitých desek, překližek, parket, palubovek, korku v interiéru. Nátěry odolávají chemickému a mechanickému namáhání. Vhodný pro zatěžované podlahy (tělocvičny, sportovní haly). Splňuje požadavky pro protiskluzné nátěry. Lze použít také jako penetraci savých povrchů (beton, dřevo, zdivo, omítky) pod nátěrové systémy.

 

               

GOREPOX systém pro použití i do nízkých teplot od +10°C a na vlhké podklady. Paropropustný vodouředitelný dvousložkový epoxidový systém vhodný pro běžnou civilní i vysokou průmyslovou zátěž. Lze nanášet i na podklady s vysokým obsahem vlhkosti. Zhotovování chemicky a mechanicky odolných lesklých/matných paropropustných nátěrů stavebních materiálů, např. betonových povrchů, omítek, dřeva, dřevovláknitých desek apod. Barva je vhodná i pro vrchní nátěry kovů. (Jako základ lze použít S 2300). Gorepox systém je určen zejména pro použití v interiéru. Lze aplikovat v exteriéru za podmínek jako v interiéru, ovšem vlivem UV záření může dojít ke změně lesku a změně odstínu. Vhodný na nátěry venkovních betonových bazénů jako nátěr pod vodu. Má nízkou úroveň zápachu , neobsahuje těkavé organické látky (VOC).