- Ředidlo použité na vymývání štětců rozhodně nevyléváme. Necháme ho nějaký čas stát, aby se nečistoty usadily na dně, a pak opatrně slijeme vrchní, čistou část.

- Drátěný plot natíráme válečkem, čímž ušetříme čas i množství barvy. Lze natírat dvěma válečky souběžně z každé strany, což předpokládá ovšem dva natěrače.

- Při natírání kovových předmětů v bytě účinně větráme, zejména když používáme syntetické barvy.

- Více plechovek slijeme do jedné nádoby, dobře promícháme a pak teprve natíráme. Jedině tak máme jistotu, že bude všude naprosto stejný odstín.

- Základní barvu i vrchní email obvykle vybíráme tak, aby byly založeny na stejném druhu pojiva, tedy aby byly ředitelné vodou nebo syntetickými rozpouštědly. Při natírání kovů je lepší se tohoto pravidla držet, přesto může dobrý výsledek přinést i kombinace základ vodou ředitelná barva + vrchní nátěr syntetický, jak je to běžné při ochraně dřeva.

- Po univerzálních barvách sáhneme v případě, že se chystáme na běžné natírání, třeba když jedním odstínem potřebujeme natřít dřevěné předměty s kovovými částmi nebo chceme prostě jen ušetřit. Bát se nemusíme, dnešní univerzální barvy jsou dostatečně kvalitní.

- Speciální barvy určené výhradně na kov však zaručují dlouhodobou trvanlivost a kompletní ošetření, protože mimo jiné obsahují látky potlačující korozi.

 

Zdroj: http://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/236076-pro-kvalitni-natirani-kovu-plati-prisna-pravidla.html