Fasádní lepida

 

 

 

Omítky a lepidla jsou velice důležitou součástí zateplovacího systému vůbec. Přičemž lepidla jsou velice důležitou složkou při aplikaci izolantu na obvodovou zeď domu.

Lepidla drží izolant na obvodové zdi a špatně zvolená lepidla bude celý systém zateplení kontaktním způsobem špatně fungovat a také hrozí časem zhroucení izolace a vznik nemalých škod.

 

Proto dbejte při výběru fasádního lepidla na správný výběr, volbu dle ostatních aspektů vašeho domu, druh materiálu zdi atd. Fasádní probarvené pastovité omítky jsou dnes již běžnou a neodmyslitelnou součástí zakončení a povrchové úpravy vašeho domu. V případě volby zateplení kontaktním systémem je třeba zvolit kvalitní fasádní omítky. V této sekci tedy vybírejte veškeré potřebné lepidla na lepení desek a stěrku, dále fasádní omítky.

Vzhledem k jejím odlišným vlastnostem jsou lepidla a stěrky rozděleny podle účelu využití. Pokud si vyberete lepidla a stěrky od jednoho výrobce, doporučujeme se držet téhož výrobce i při výběru penetračního nátěru a fasádní omítky.

 

 

 

PUR pistolové pěny

 

Jistě víte, že montážních pěn je na trhu veliké množství a výrobci se neustále předhánění s vymýšlením nových druhů. Obecně se jedná o výplňové a utěsňovací hmoty. Nikoli o pěny lepící, které jsou součástí zateplovacích systémů.

Pěna na lepení tepelných izolací má jinou strukturu a složení. Má nízkoexpanzní jednosložkové složení s uzavřenou buněčnou strukturou. To znamená, že když takovou pěnu aplikujete a popřípadě naříznete, nebude do sebe nasakovat vlhkost, která zapříčiní ztrátu její tepelněizolační schopnost a oslabení přilnavosti.

Opačný jev se objevuje u běžných montážních pěn, které po vypěnění a vytvrzení při styku s vlhkostí okamžitě ztrácí své vlastnosti. Pochopitelně takové pěny na lepení izolací nejsou vhodné a nedoporučuji je používat.