DEKORATIVNÍ OMÍTKY

 

    • Jsou určeny pro vytváření finálních povrchových úprav stavebních konstrukcí ve vnějším i vnitřním prostředí a jako dekorativní a ochranná vrstva vnějších tepelněizolačních kontaktních systémů (ETICS). Největší předností a výhodou omítek je jejich vysoká odolnost proti ušpinění a odolnost proti klimatickým vlivům.                
    • Při výběru odstínu byste se tedy měli zajímat o více hledisek než pouze o to, zda bude fasáda barevně ladit. Důležité je vybrat si vhodný typ dekorativní omítky, vhodnou barvu a druh pojiva.
    • Vybraný odstín značně ovlivňuje to, jak bude váš dům vypadat a působit. Protože je však také součástí omítky a je tedy přímo v kontaktu s vnějšími podmínkami (teplo, světlo) má daný odstín vliv také na to, jak se bude omítka chovat a jak bude vaše fasáda odolná proti vnějším vlivům.
    • Vytváří celistvý dekorativní povrch který je vodoodpudivý a stálobarevný. Dekorativní omítky se rozdělují podle typu pojiv - akrylátové, silikonové, siloxanové, silikátové. Kvalitní silikonové (s vysokým obsahem silikonového pojiva) a silikátové omítky nelze na tónovat do všech barevných odstínů. Díky vysokému obsahu a typu daného pojiva lze k obarvení používat pouze anorganické pigment.
    • Vždy se používá pod tenkovrstvé dekorativní omítky vhodný typ penetrace.